Dinleme ve İzleme Hakkında

dinleme ve izleme hakkında

Böcek nedir?

(WWW.BOCEKARAMA.COM BİR MACRO3 SİTESİDİR)

Böcek; ortam dinleme ve izleme amaçlı, mekanda bulunan kişilerden habersiz ve gizli bir şekilde konumlandırılmış, havadan yayın yapan tüm kablolu veya kablosuz, görüntü ve ses aktarımı yapan casus sistemlere verilen ortak addır.

Şirket sırlarınızı öğrenmek, özel hayatınıza müdahale etmek, tüm bunların sonucunda size zarar verebilecek tüm bu eylemlerde kullanılan en profesyonel düzenek böceklerdir.

Böcekler kullanılarak mesafe bağımsız yayınları, kapalı devre ya da gerçek zamanlı kayıtların izlenmesi ve dinlenmesi mümkündür. GSM ve IP tabanlı gizlenmiş kamera veya dinleme cihazları dünyanın her noktasından sizin özel yaşantınızın gizliliğini tehdit etmek için yeterlidir.

Böceklerin çalışma şekilleri şu şekildedir:

Kablosuz bir böcek yerleştirildiği yerde bataryası sona erene kadar çalışır;

Kayıdı kendi dahili hafızasına kaydedebileceği gibi 1km mesafeye kadar mekan dışındaki bir alıcı cihaza da gönderebilir. Eğer bu kablosuz böcek GSM veya IP tabanlı ise, görüntü ve sesler gerçek zamanlı bir şekilde izlenebilir.

Kablolu bir böcek, yerleştirildiği yerde bağlı bulunduğu elektrik şebekesi çalıştığı sürece çalışmaya devam eder;

Kayıdı genellikle sabit bir frekanstan alıcı cihaza gönderir. Kablolu böceklerin kullanımında kendi üzerine kayıt yapan bir böcek çok fazla tercih edilmez. Mesafe bağımsız yayın yapma imkan ve kabiliyeti vardır.

Daha fazla bilgi için http://www.aramahizmeti.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Böcekler nerelere yerleştirilir?

(WWW.BOCEKARAMA.COM BİR MACRO3 SİTESİDİR)

Böcekler de tüm elektronik cihazlar gibi bir güç kaynağına ihtiyaç duyarlar. Bu güç kaynağı bir batarya ya da elektrik şebekesi olabilir. Bataryalar kısa süreli kayıt ve aktarım kabiliyetine sahipken, elektrik şebekesine bağlı bir böcek şebeke açık olduğu sürece çalışmaya, yayın ve depolamaya devam edebilir.

Kurumsal veya özel, yaşam ve çalışma ortamınıza koyacağınız her türlü hediye ve aksesuara temkinli yaklaşıp, yerleştirme öncesi ve sonrasında zaman zaman bu nesneleri kontrol etmenizde fayda vardır.

Böcekler nasıl tespit edilir?

(WWW.BOCEKARAMA.COM BİR MACRO3 SİTESİDİR)

Ortam tarama ve frekans analizi birbirinden ayrılamaz iki konudur. Bu konuda verilen hizmet ise kesinlikle güvenilir profesyonellerce yapılmalıdır. Güvenilirlikte kıstas eğitimde yeterlilik, ekipman ve cihaz listesinde gerekli donanıma sahiplik ve sektörel tecrübe ile belirlenebilir. Teknolojinin evrensel dili İngilizce, eğitim düzeyi üniversitedir. Profesyonel hizmeti alacağınız personeli dilerseniz İngilizce bilgisi ile denetleyin, hatta bir adım öteye gidip hizmet talebi görüşmelerinizi İngilizce yapın. Ekipman listesini mutlaka ama mutlaka isteyin. Gelen listedeki cihazları araştırın, elektronik bilginiz varsa, veya konuyla iligli ve güvendiğiniz bir tanıdığınıza incelettirin. Bu hizmeti 500-1000 USD civarındaki yarı profesyonel cihazlarla yapan kişiler olduğu gibi, tam profesyonel ve donanımdaki tespit cihazları ile yapan şirketler de bulunmaktadır. Tabiki yetersizliklerini göz boyama ile kapatmak isteyecek kötü niyetli kişileri unutmamak gerekir. Ellerinde bulunan cihazlara ait civata, kablo ve hatta kılıfların İngilizce isimlerini bu talep edeceğiniz listelerin içine yazacak kişilerle de karşılaşmanız mümkündür. Bu tarz oyunlara prim vermemeniz, o tarz kişilerden tarama hizmeti de almayarak sizi iki kere kandırılmaktan kurtaracaktır. Liste kontrollerinde olmazsa olmaz cihazların genel başlıkları şunlardır:

-Spektrum Analizör
-Yüksek Hassasiyetli Anten
-Non-lineer junction dedektör
-Termal Kamera
-Lazerli kamera tespit cihazı
-Frekans Sayacı
-Frekans Tarayıcı
-Yılan(borescope/endoscopic) Kamera

Macro3 Arama Ekibi’nin, her türlü böcek, dinleme ve izleme cihazlarını tespit etme imkan ve kabiliyeti mevcuttur. Bu konudaki yeterliliği pekçok çokuluslu firmanın yurtdışı güvenlik müdürleri tarafınca da kabul görmüş ve hizmeti alınmaya değer görülmüştür.

Cihaz listesi şu şekildedir:

Spectran HF-60105 V4 Handheld Spectrum Analyzer 1MHz ile 9,4 GHz arası frekans aralığı ile yüksek hassasiyetli spektrum analizör
HyperLOG 3080 X Active Directional Antenna 1 MHzlik adımlarla tarama yapma kabiliyeti sunan aktif anten
HyperLOG 60100 Periodic Antenna Maksimum frekans değeri 10 GHze kadar olan değerleri ölçebilen periyodik anten
Lornet 24 Non Linear Junction Detector İkinci ve üçüncü harmonik salınımlardaki devreleri tespit edebilen doğrusal olmayan tarama dedektörü
EasIR-9 Thermal Camera 384×288 piksel çözünürlükteki son derece başarılı bir termal kamera
MFP-8000 Handheld Frequency and Power Meter 100kHz’ten 8GHz’e kadar tüm frekansları tarayabilen el tipi frekans ölçüm aleti
Start S-1 Laser Scanner Piyasadaki portatif en başarı lazerli gizli kamera tespit cihazı
IBQ Frequency Counter Hassasiyeti yüksek, oldukça başarılı bir frekans sayacı
Submersible Handheld Frequency Scanner Çift band,otomatik tarama yapabilen analog el tipi frekans tarayici
Aceco M3-FC-6003 MKII Radio Frequency Tracer Aceco firmasının 6 GHze kadar tarama kabiliyeti olan frekans bulucu
Aceco M3-FC-5002 Radio Frequency Tracer 30 MHz ve 900 MHz arasındaki frekansları hassasiyetle tespit eden frekans bulucu
Wireless Borescope Camera Ulaşılması zor yerleri incelemek için kullanılan, kablosuz ve LED aydınlatmalı arama kamerası
Aceco M3-FC-2002 Radio Frequency Counter 10 MHz ve 3 GHz arası frekansları ölçebilen frekans sayacı
M3-WR-2621AB Wireless Camera Detector 900 MHz ve 2700 MHz arasında yayın yapan video vericilerini bulan ve çözen kamera dedektörü.
RAKS iDet Selective RF Detector 50 MHz ve 3300 MHz arasında yayın yapan analog ve dijital tüm vericileri tespit eden RF dedektörü.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın