Microsoft’un yeni Xbox oyun konsolu ne zaman çıkacak? İşte o tarih

Microsoft'un yeni Xbox oyun konsolu ne zaman çıkıyor? İşte o tarih

Microsoft, Xbox One S’i satışa sunmasının üzerinden uzun bir zaman geçti; hatta şirket Xbox One S’in üzerine Xbox One X adında bir üst versiyon konsol da geliştirdi. Şirket, şimdi de disk sürücüsü bulunmayan özel bir Xbox One S ile kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor.
CD ya da DVD ihtiyacımız gün geçtikçe azalıyor; markalar da bunun farkında olmasından disk sürücüsü bulunmayan çözümlerini ortaya koymaya başladı. Bunun son örneği de Microsoft cephesinden geliyor. Şirket, Xbox One S oyun konsolunu bir kez daha satışa menfaatiyor; yalnız bu konsolda önemli bir fark var: Disk sürücüsü yok; yani oyunları yüklemek için Blu-ray sürücüsü kullanmayacaksınız; bunun yerine yalnızca oyunun dijital versiyonunu alabilme şansınız olacak.

Xbox One S All-Digital Edition ismini taşıyan bu özel konsolun kutulu görüntüsü de internete sızdı. Muhtemelen yüklü bazı oyunlarla satışa sunulması beklenen yeni Xbox One S, daha makul fiyatla satılacak ve konsola fazla para vermek istemeyenler için bir çözüm olacak.

Microsoftun yeni Xbox oyun konsolu ne zaman çıkıyor İşte o tarih

Microsoft’a yakın kaynakların iddiasına göre konsol, Forsa Horizon 3, Minecraft ve Sea of Thieves oyunları yüklü olarak oyunculara sunulacak. Konsolda ilaveten 1 TB depolama alanı bulunacak.