WhatsApp artık Business iPhone’lara geliyor!

WhatsApp Business iPhone'lara geliyor! İşte özellikleri

 

WhatsApp’ın işletmelere özel sunmuş olduğu WhatsApp Business uygulaması sonunda iOS işletim sistemi yüklü cihazlara da geliyor. İşte WhatsApp Business’ın en önemli özellikleri…
WhatsApp’ın ufak işletme sahiplerine özel olarak geliştirdiği WhatsApp Business versiyonu, ilk olarak 2018 yılı başında Android cihazlar için duyuruldu. Daha sonra masaüstü sistemler için de duyurulan uygulama, bu kez iOS cihazlara geliyor. WhatsApp Business, standart WhatsApp uygulamasına son derece benzer bir yapıda. Ancak bu uygulamanın en önemli farkı mesajları otomatik hale getirmek, sıralamak ve kuşkusuz hızlı cevap verebilmek için çeşitli ek araçlar sağlayabilmek.

WhatsApp Business kullanacak işletme sahipleri, ilk önce İşletme profili belirliyor, e-posta adresini paylaşıyor ve şirketin internet sitesinin bilgisini giriyor. Daha sonra da işletme sahipleriyle bazı istatistikler paylaşılıyor. Bu istatistikler kaç tane mesajın başarıyla gönderildiğinin bilgisini işletme sahibiyle paylaşırken, diğer taraftan WhatsApp Business’ın hemen Türkiye’de yayınlanmayacağını da hatırlatmak gerekiyor.

WhatsApp Business iPhonelara geliyor İşte özellikleri

WhatsApp Business iPhonelara geliyor İşte özellikleri

Bazı ülkelerde kullanımda olan WhatsApp Business, App Store üzerinden Türkiye’de indirilmeye çalışıldığında uygulamayı mağazada bulamıyorsunuz. WhatsApp’ın final versiyonu yayınlandığında Türkiye dahil birçok ülkede WhatsApp Business’ın kapılarını işletmelere tamamıyla açması bekleniyor.