Ukrayna Hükümetinin Resmi Ağlarına Siber Saldırı Düzenlendi

 

Siber suçlular tarafından, Ukrayna hükümetinin web sitelerine geniş kapsamlı bir siber saldırı gerçekleştirildi. Eğitim bakanlığı, hükümet kabinesi, dışişleri bakanlığı, güvenlik ve savunma konseylerinin web siteleri saldırıdan etkilendi.


Ukrayna Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Oleg Nikolenko konu hakkında açıklama yaptı. Nikolenko, siber güvenlik uzmanlarının şu anda yoğun şekilde çalıştığını söyledi. Ayrıca siber suçlarla mücadele polisinin de soruşturma başlattığını bildirdi.

“Büyük bir siber saldırı” şeklinde olayı tanımlayan Oleg Nikolenko, yine de sitelerdeki hiçbir içeriğin değiştirilmediğini ve hiçbir kişisel verinin sızdırılmadığını vurguladı.

YETKİLİLER RUSYA’YA İŞARET EDİYOR


Avrupa Birliği Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Josep Borrell de saldırıyı kınadı. Siber saldırının arkasında kimin olduğunu henüz bilmediklerini söyleyen Borrell, öğrenmek için büyük gayret sarf edeceklerini belirtti.

Şu ana kadar siber saldırıyı kimin gerçekleştirdiğini bir kanıtı olmasa da yetkililer Rusya’nın sorumlu olabileceğini öne sürüyor.

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*