Çin Kripto Para Madenciliğini Yasaklı Sektörlere Ekledi

 

Çin’in kripto para sektörüne karşı tutumu keskinleşirken, kripto para madenciliğini negatif listeye ekleyerek uyarıda bulundu.


Devlet planlamacısı tarafından Cuma günü yayınlanan bir belgeye göre, Çin, yatırımların kısıtlandığı veya yasaklandığı sektörlerin taslak listesine kripto para madenciliğini ekledi. Ancak Çin, listedeki sektörlerin sayısını azalttı.

“Olumsuz liste”, hem Çinli hem de yabancı yatırımcılara yasak olan sektörleri ve endüstrileri detaylandırıyor. Devlet planlamacısı, canlı yayınlar, haber toplama, düzenleme ve yayın kuruluşları ve haberlerin işleyişi dahil olmak üzere çeşitli yayıncılık faaliyetlerine “kamu dışı” sermayenin yatırımını durdurduğunu söyledi.

NDRC, kamu dışı sermayenin, denizaşırı kuruluşlar veya zirveler tarafından yayınlanan haberlerin tanıtımına ve haber ve kamuoyu alanındaki ödül seçim faaliyetlerine dahil olamayacağını da sözlerine ekledi.

Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu, 2020’de 123 olan yatırımların kısıtlandığı veya yasaklandığı sektörlerin taslak 2021 listesinin 117’ye düşürüldüğünü söyledi.

Kaynak: Techinside

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*