Japonya Olimpiyatları Siber Saldırı Raporu Yayımlandı

 

Temmuz ayında gerçekleştirilen Japonya Olimpiyatları için gerçekleştirilen siber saldırı raporu yayınlandı. Araştırmayı gerçekleştiren NTT Corporation, 450 milyondan fazla siber saldırı bildirdi.


Bu yaz Tokyo’daki Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları için geniş kapsamlı telekomünikasyon hizmetleri ve ağ güvenliği sağlayan NTT Corporation, Temmuz ayında etkinlik sırasında 450 milyondan fazla siber saldırı girişimi olduğunu söyledi.

Saldırıların hiçbirinin başarılı olmadığını söyleyen NTT yetkilileri, maçların sorunsuz devam ettiğini de sözlerine ekledi. Ancak saldırı sayısı, 2012 Londra Yaz Olimpiyatları’nda görülen sayının 2,5 katı oldu.

NTT’den Andrea MacLean: “Siber suçlular, Oyunları ve ilgili tedarik zincirini kesinlikle düşük kesinti toleranslı yüksek değerli bir hedef olarak gördüler. Sonuçta suç fırsatları takip eder. Bağlantılı stadyumlar, taraftar katılım platformları ve spor salonlarının eksiksiz dijital kopyaları ve Olayların kendileri norm haline geliyor, hedeflenecek çok sayıda BT altyapısı ve veri var” dedi.

MacLean, 450 milyon saldırı arasında NTT’nin Emotet kötü amaçlı yazılımını, e-posta sahteciliğini ve kimlik avını ve ayrıca Olimpiyatlarla ilişkilendirilmiş gibi görünen sahte web sitelerini gördüğünü söyledi.

Kaynak: Techinside

Yazımızı Nasıl Buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*